Як узаконити будинок?

Всі будинки, в залежності від призначення, можуть бути житловими, дачними або садовими. Житловим називається будинок, який призначений для проживання на постійній основі і розташовується на окремій земельній ділянці. Він включає житлові, а також додаткові приміщення, які використовуються з метою задоволення потреб власника та інших осіб, які проживають в даному будинку. Розглянемо, як відбувається узаконення житлового будинку, скільки це коштує і де замовити послугу. Як узаконити будинок

Порядок оформлення будинку у власність

Українське законодавство передбачає п’ять різні умови оформлення житлового. Це буде залежати від його площі, а також дати зведення. Можливі такі варіанти:

 • Якщо площа об’єкта становить величину до 500 кв.м. і він був побудований на дату після 5 серпня 1992, використовується загальна процедура оформлення, яка передбачає отримання обмежень від містобудівних організацій.
 • Для будинків, які з’явилися до 5 серпня 1992 року, не залежно від площі, не вимагають процедури введення в експлуатацію. При цьому можна практично відразу зареєструвати будинок.
 • Об’єкти, побудовані з 5 серпня 1992 року і до 9 квітня 2015 року, які мають площу до 300 кв.м., оформляються за спрощеною схемою.
 • Будинки, побудовані на дату до 9 квітня 2015 року та мають площу 300 кв. м оформляються за загальною процедурою з обов’язковим отриманням будівельного паспорта.
 • Об’єкти, побудовані пізніше дати 5 серпня 1992, за умови, що їх площа від 300 і до 500 кв.м., також вимагають отримання будівельного паспорта.

Кожен з варіантів має свої особливості, на які потрібно звертати увагу при оформленні. Порядок оформлення будинку у власність

Які документи потрібні для оформлення будинку?

Для оформлення нерухомості необхідний паспорт власника, код ідентифікаційний і документи правовстановлюючі на відповідну ділянку землі, а також будинок. Для об’єктів, які були зведені після 1992 року, необхідно оформити техпаспорт, декларацію, що підтверджує готовність до експлуатації. В результаті кожен власник отримує виписку з реєстру прав майна. документи для оформлення будинку

Вартість оформлення будинку

Ціна оформлення житлового об’єкта визначається індивідуально в кожному випадку і буде визначатися рядом факторів:

 • площа житлового будинку;
 • рік побудови даного будинку;
 • місце розміщення об’єкта;
 • стан і наявність необхідної технічної документації.

Для кожного житлового будинку вартість всіх послуг буде розрахована з урахуванням вищеперелічених критеріїв. Вартість оформлення будинку

Для чого потрібно узаконювати будинок?

Багато будинків сьогодні оформлені неправильно або відсутні необхідні документи. Актуальність і необхідність узаконення будинку пояснюється рядом причин:

 • Відсутність штрафних санкцій. При експлуатації об’єкта без декларації можливі штрафні санкції. Його сума може бути від 50 мінімальних доходів, які не обкладаються.
 • Підключення об’єкта до необхідних комунікацій (газ, вода, каналізація, освітлення). Комунальні органи перед виконанням необхідних робіт в обов’язковому порядку вимагають надання правовстановлюючих документів.
 • Розпорядження на свій розсуд майном. Якщо в реєстрі нерухомості такого об’єкта немає, його неможливо продати, здати, подарувати, просто передати у спадок.

Обов’язково потрібно узаконювати свій будинок, це дає повноцінне і документально підтверджене право розпоряджатися нерухомістю. Для чого потрібно узаконювати будинок?

Оформлення будинку з Консалт Інвест Буд

Компанія «Консалт Інвест Буд» вже не перший рік займається процедурою оформлення житлових будинків і їх прибудов. Багато наших клієнтів встигли оцінити всі переваги співробітництва, а головне їм не довелося витрачати свої сили і час на те, щоб оформити будинок. Ми гарантуємо грамотність, уважність і відповідальність. До інших переваг нашої компанії відносяться:

 • досвідчені і висококваліфіковані співробітники;
 • бездоганна репутація,
 • знання законодавства в області узаконення об’єктів нерухомості, завдяки яким всі питання вирішуються швидко і законно;
 • доступні ціни;
 • обслуговування та юридична допомога з індивідуальним підходом.

Наша компанія пропонує послуги з оформлення будинку з нуля і комплексний супровід процедури. Ми націлені на довгострокове співробітництво, тому постійно підвищуємо якість послуг, ставимо амбітні цілі і досягаємо їх. оформлення будинку

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*