Узаконення/оформлення житлових, дачних та садових будинків

Будь-який об’єкт нерухомості, який зведено на конкретній земельній ділянці у Києві чи області, повинен мати повний пакет дозвільних документів. Якщо вони відсутні, будова згідно із законом вважається самовільно побудованою, за користування таким житлом передбачено відповідальність адміністративного формату. Крім того, такий будинок не можна продати, подарувати дітям або родичам, оформити на нього спадщину, використовувати як заставне майно при оформленні кредиту та інше. Також зараз в Україні у разі перепідключення комунікацій (газ, електрика, вода) в обов’язковому порядку необхідне надання документа про введення об’єкта в експлуатацію, підтвердження прав власності. Якщо будова самовільно зведена, можуть виникнути будь-які з перерахованих вище проблем.

Документи для узаконення будинку

Перелік може відрізнятися залежно від типу житлової нерухомості, інших факторів. Загальний пакет документації складається з наступних позицій:

  • Паспорт та ідентифікаційний код власника об’єкта.
  • Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку.
  • Технічний паспорт будівлі.
  • Декларація щодо готовності об’єкта до експлуатації.
  • Довідка про надання поштової адреси.
  • Копія повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
  • Витяг з генплану, схема топографічної зйомки.

Це базові документи, які можуть знадобитися для узаконення будинку на земельній ділянці. Для кожного конкретного випадку список може змінюватися, тому звертайтеся до нашої компанії «Консалт Інвест Буд», щоб зробити все максимально швидко та без зайвої паперової тяганини.

Також ви можете прочитати: “Зміна цільового призначення”

Узаконення дачного та садового будинку

Усі земельні ділянки мають цільове призначення – від цього залежить тип будівельного об’єкту, який можна звести на території. Будівля на садовій ділянці буде вважатися нежилою, оскільки призначена для сезонного проживання, в ній не можна оформити прописку. Будинок на дачній ділянці може бути житловим, тому необхідно оформлення заміської нерухомості подібного типу відповідно до законодавства України. Процедура аналогічна до процедури з узаконюванням звичайного житла, але є деякі нюанси.

Скільки коштує узаконити будинок?

У нашій компанії «Консалт Інвест Буд» вартість оформлення у Києві – від 28500 грн., у Київській обл – від 20500 грн. Кінцева ціна послуги залежатиме від типу та розташування будівлі, терміновості, низки інших факторів. Для отримання детальних безкоштовних консультацій звертайтесь до наших спеціалістів за телефонами або через форму зворотнього зв’язку на сайті. Вони уточнять усі моменти, дадуть розгорнуту інформаційну підтримку. Якщо все влаштовує, ви захочете узаконити будівництво приватного будинку через нашу компанію, буде підписано договір про співпрацю із зазначенням усіх нюансів, обов’язків та відповідальності сторін.

Порядок та етапи узаконення будинку

Можуть відрізнятися залежно від умов, що входять – залежно від року зведення та площі житлового об’єкта. Сама процедура оформлення однакова для всіх типів будівель (дачний, садовий чи житловий будинок).

Важливо! Щоб узаконити збудований будинок , необхідно враховувати його формат і терміни будівництва, наявність або відсутність дозвільної документації. Цілком можливо, що деякі завдання доведеться вирішувати у судових інстанціях. Щоб зробити все грамотно та з гарантованим позитивним результатом, звертайтесь до нашої компанії.

Можливо, вам буде цікаво: “Приватизація землі”

Будинки зведені до 05 серпня 1992 року

Відповідно до законодавчих актів України, подібні будівлі не потребують введення в експлуатацію, тому реєстрація права власності на будинок відбувається одразу після розробки технічного паспорта. Після цього дані одразу заносяться до відповідного державного реєстру з отриманням виписки.

Будинки із загальною площею до 300 квадратних метрів, зведені в період з 05 серпня 1992 року до 09 квітня 2015 року

Подібні об’єкти підпадають під «Будівельну амністію» і для них діє спрощений порядок оформлення, що включає розробку техпаспорту, отримання технічного звіту, подання декларації до контролюючих інстанцій, отримання поштової адреси, реєстрація права власності із внесенням до Реєстру.

Будинки із загальною площею до 300 квадратних метрів, зведені після 09 квітня 2015 року і по сьогодні або будинки, які тільки планують будувати

І тут діє загальна процедура оформлення. До етапів наступного пункту додається розробка топографічної зйомки та ескізу намірів будівництва. Також необхідно отримати будівельний паспорт та зареєструвати повідомлення про початок будівельних операцій у контролюючих інстанціях (у разі будівництва нового житла).

Будинки із загальною площею від 300 до 500 квадратних метрів, зведені з 05 серпня 1992 року по сьогоднішній день або будинки, які тільки планують будувати

Як і в попередньому випадку, діє загальна процедура оформлення, але додатково необхідно укласти договір пайової участі в інфраструктурі міста чи села у Департаменті економіки та інвестування.

Будинки із загальною площею, що перевищує 500 квадратних метрів, зведені з 05 серпня 1992 року по сьогоднішній день або будинки, які тільки планують будувати

Теж діє загальна процедура оформлення. На додаток до попереднього варіанту додається ще кілька етапів, серед яких отримання містобудівних умов у відділі архітектури, оформлення документації про авторський та проектний нагляд, розробка передпроектних пропозицій та проекту архітектора.

Будь-яка житлова будова, розташована на приватній території, потребує реєстрації права власності на будинок. Це необхідно, щоб уникнути штрафів за експлуатацію такого об’єкта, проблем при підключенні або переоформленні комунікацій, мати можливість його продати, подарувати, залишити за заповітом на законних підставах. Список документів, порядок та етапи оформлення відрізняються залежно від типу будинку та інших факторів. Процедура досить складна, має безліч нюансів та «підводного каміння». Щоб усе зробити швидко та відповідно до закону, звертайтесь до нашої компанії «Консалт Інвест Буд». Ми маємо величезний досвід у земельних питаннях, тому здатні вирішити найскладніше завдання, в чому вже встигли переконатися сотні задоволених клієнтів!

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!