Технічний паспорт на будинок

Щоб узаконити житло або виконати інші операції з ним, обов’язково потрібний техпаспорт. Технічний паспорт будинку– це офіційний документ державного зразка, що містить важливі технічні показники об’єкта: дата побудови будинку, кількість поверхів та кімнат, адреса, будівельні матеріали та інші. Розберемося, що потрібно знати для оформлення технічного паспорта, скільки це коштує та як поновити документ.

Право на виготовлення техпаспорту на будинок у Києві мають не лише співробітники БТІ, а й приватні компанії, які мають необхідні сертифікати. Вони мають перелік тих самих повноважень, тому виданий документ має юридичну силу.

Отримати технічний паспорт будинку необхідно у таких випадках:

 • реєстрація права власності;
 • введення об’єкта в експлуатацію;
 • зміна власника будинку на підставі договору купівлі-продажу, поділу, дарування, міни чи спадщини;
 • відновлення документів, що були втрачені;
 • здавання в експлуатацію будівлі чи будівлі;
 • визнання власності через рішення суду;
 • після проведення перепланування чи реконструкції;
 • за необхідності підключення комунікацій.

Відмова від оформлення документа не позбавляє власника права власності на об’єкт, але без технічного паспорта не можна виконувати дії з ним. Технічний паспорт надається з урахуванням матеріалів технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна.

Документи для оформлення технічного паспорта будинку

Виготовлення техпаспорту додому – трудомістка процедура, яка потребує підготовки документів. Пакет паперів має включати таку документацію:

 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • документ, що підтверджує право власності додому (свідоцтво, договір купівлі-продажу та інші);
 • якщо є старий техпаспорт;
 • документ, що підтверджує право власності на землю.

Якщо об’єкт лише будується, необхідно підготувати дозвільну документацію для проведення будівельних робіт. Техпаспорт показує фактичний стан певного об’єкта нерухомості.

Порядок виготовлення техпаспорта на житловий будинок

Для того, щоб отримати технічний паспорт на будинок, обов’язково проводиться спеціальна технічна інвентаризація, яка включає такі роботи:

 • проведення вимірів житлової, а також загальної площі та об’єктів, що прилягають до будинку;
 • комплексна оцінка об’єкта як окремих поверхів, так і кімнат;
 • фіксування даних.

Під час огляду нерухомості встановлюється наявність змін, порівняно з даними минулої технічної інвентаризації, якщо вона була. Окрім основної будівлі обстежуються гаражі, сараї, тимчасові споруди, які розташовані на території земельної ділянки поряд із будинком.

Спочатку потрібно зателефонувати нашим фахівцям. Після обговорення умов співробітництва укладається договір та виконуються необхідні виміри. Якщо інвентаризація є первинною, заводиться інвентарна справа, якщо вторинна – вноситься інформація. Після виконання необхідних вимірів, розрахунків, внесення даних, технічний паспорт додому погоджується із замовником та готовий документ підписується.

Техпаспорт шнурується, нумерується і скріплюється підписом керівника, який виконував інвентаризацію, виконавця робіт, а також контролера. Обов’язково вказується номер та серія кваліфікаційного сертифіката, що підтверджує право інвентаризації будинку.

Як відновити техпаспорт будинку?

Техпаспорт додому може бути втрачено або пошкоджено. Щоб його відновити, необхідно звернутися ще раз до тієї організації, де його було отримано або звернутися до іншої компанії і отримати вже новий документ. Процес триватиме кілька днів. Це можна виконати для дачних, житлових або садових будинків.

Скільки коштує зробити технічний паспорт будинку?

Крім витрат часу на оформлення техпаспорту на будинок є ще й фінансові витрати. Вартість послуг залежатиме від площі будинку, терміну оформлення, складності проведення робіт. Термін проведення робіт – від трьох днів.

Компанія «Консалт Інвест Буд» спеціалізується на оформленні та узгодженні технічного паспорта на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, гараж та інші об’єкти. Наші співробітники виконають усі необхідні дії для оперативного отримання технічного паспорту. Це позбавить вас тривалого заповнення документів, очікувань, черг, а також інших формальностей, які присутні в будь-яких процедурах оформлення.

Замовити технічний паспорт можна прямо на сайті. З нашого боку ми гарантуємо оперативність та доступну ціну. Виготовленням документа займатиметься досвідчений інженер із відповідним сертифікатом на виконання робіт. Ми дбаємо про наших клієнтів, тому враховуємо кожну дрібницю. До того ж, ви завжди можете отримати консультацію наших фахівців.

 • Чи потрібний техпаспорт додому?

  Техпаспорт додому оформляється обов'язково, якщо планується продаж будинку, передача їх у спадок, перепланування чи інші дії. Техпаспорт має бути правильно оформлений, що забезпечить легкість проведення юридичних угод.

 • Де отримати технічний паспорт додому?

  Можна звернутися до співробітників БТІ або приватної компанії, співробітники якої мають сертифікати. Компанія «Консалт Інвест Буд» має багаторічний досвід надання послуг з оформлення техпаспорту у Києві та Київській області.

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!