Узаконити гараж

Статистика свідчить, що понад 30% об’єктів гаражного фонду у Києві та області є незаконними чи зведені з порушеннями законодавства. Проблема у тому, що такий гараж може бути знесений за рішенням органів місцевого самоврядування без компенсаційних виплат власнику. Щоб цього уникнути, необхідно узаконити таку будову. Процес легалізації гаража може складатися з різних етапів, які можуть змінюватись в залежності від формату об’єкта, його розташування.

Оформлення права власності на гараж у Києві, Київській області – від 12000 грн.

Наша компанія “Консалт Інвест Буд” готова взяти на себе процедуру оформлення гаража. Узаконити будівництво в окремих випадках непросто, тому без професійної юридичної підтримки буде складно. Особливо це стосується ситуацій, коли відсутні будь-які документи на будову, користування земельною ділянкою, на якій розташований гараж. Для наших фахівців немає нерозв’язних проблем – ми підготуємо всі необхідні документи та подамо їх у відповідні інстанції. Співпраця з «Консалт Інвест Буд» буде вигідною з наступних причин:

 • Вартість оформлення гаража у власність стартує від 12 тис. гривень, що є нижчим, ніж у основних конкурентів.
 • Термін оформлення – від 14 днів.
 • Мінімізація ризиків для клієнта за допомогою професійної розробки тактики та стратегії.
 • Ми ніколи не розголошуємо комерційну таємницю.

Важливий момент! Наші юристи із земельних питань здатні вирішити будь-яку складну ситуацію. Для цього є всі необхідні ресурси, досконале знання земельного законодавства, величезний досвід працівників та наявність позитивної судової практики!

Для отримання безкоштовних консультацій щодо оформлення гаража, зателефонуйте нам за телефонами, представленими на сайті, або залиште онлайн-заявку, після чого з вами зв’яжуться фахівці компанії.

Можливо, вам буде корисно: Переведення з садового будинку до житлового фонду

Документи для оформлення гаража

Список може бути різним для кожного конкретного об’єкта, оскільки на цей перелік впливає розташування будівлі. Для отримання права власності на індивідуальний гараж знадобляться такі документи:

 • Паспорт та ідентифікаційний код власника.
 • Дозвіл виконавчого комітету для будівництва об’єкта.
 • Технічний паспорт.
 • Рішення щодо надання земельної ділянки під забудову.

Скільки коштує гараж?

Кінцева ціна послуги залежатиме від типу та розташування будівлі, терміновості оформлення та низки інших моментів. Крім того, враховується початкова наявність чи відсутність дозвільних документів. На підставі всього цього складається кошторис, встановлюється кінцева вартість послуг для кожного конкретного клієнта, підписується договір про співпрацю, де вказуються всі моменти, обов’язки та відповідальність сторін.

Порядок та етапи оформлення гаража

Порядок регулюється відповідними законодавчими актами України та окремими положеннями ЦКУ. Загальна процедура оформлення гаража:

 • Отримання права власності на земельну ділянку (за потреби).
 • Отримання дозволу на будівництво об’єкта.
 • Здавання гаража в експлуатацію.
 • Оформлення нового техпаспорту або внесення змін до старого.

Гараж на ділянці поруч із житловим або садовим будинком

Реєструвати потрібно тільки капітальні будівлі, на мобільні гаражі з металу це не поширюється. У разі вже існуючого об’єкта необхідно провести технічну інвентаризацію із залученням профільного інженера, виконати розробку технічного паспорта, подати декларацію до ДАБК, яка свідчить, що об’єкт готовий до експлуатації, занести потрібні записи до реєстру.

Гараж, збудований у гаражному кооперативі

Приватизація об’єкта біля ГСК залежить від легальності самої організації. Проблем не виникне, якщо гаражний кооператив має усі необхідні документи на ведення діяльності. Для узаконення гаража в ДСК, крім перерахованих вище загальних документів, знадобиться копія акта приймання-передачі землі кооперативу, підтвердження від голови ДСК, що власник об’єкта є членом кооперативу, сплатив усі пайові внески. На процес впливає рік будівництва гаража. Якщо це сталося раніше 1992 року, бокс не вимагає введення в експлуатацію, що значно спрощує. Якщо об’єкт споруджено до 2015 року, закон дозволяє застосувати спрощену схему без штрафів.

Це найскладніша ситуація, тому що двір є спільною власністю всіх мешканців. Для узаконення необхідно отримати у власність земельну ділянку, яка знаходиться на відстані від будинку. Для цього потрібне позитивне рішення міськради, сусідів, ЖЕКу або ОСББ. Після цього потрібно буде узгодити просторове планування, підготувати проектну документацію, отримати техпаспорт на основі процедури технічної інвентаризації, відправити декларацію до ДАБК, внести необхідні записи до державного реєстру. Без знання нюансів зробити все це самому буде дуже складно, тому краще звернутися до фахівців нашої компанії.

Навіщо потрібно приватизувати гараж?

Деякі громадяни стверджують, що вже довгі роки ставлять у гаражі машину, зберігають речі, при цьому не мають на нього жодних документів. Їх цікавить, навіщо витрачати зайві гроші та приватизувати гараж? Вся справа в тому, що за наступних ситуацій без документації не обійтися:

 • У разі продажу об’єкта, оформленні дарства та спадщини.
 • При оформленні кредиту, де як застава виступає гараж.
 • Підведення електрики. Раніше в Україні ще можна було вирішити цю проблему без документів, наразі це зробити неможливо.

Крім того, ніхто не хоче отримувати штрафи, а експлуатація незаконно розташованого гаража передбачає їхнє накладення. На 100% бути впевненим у тому, що вас це омине стороною, неможливо.

Читайте також: Технічний паспорт на гараж

Підведемо підсумки. Гараж, збудований без дозвільних документів, обов’язково потрібно узаконити. Це необхідно, щоб уникнути штрафів, для можливості вчинення дій щодо зміни власника об’єкта. Процедура реєстрації права власності на гараж досить складна, має безліч нюансів, тому краще звертатися до професіоналів, які зроблять все швидко і відносно недорого.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!