Спрощена процедура для самовільного будівництва

Першопочатково будівництво будь-якого об’єкту має розпочинатись з отримання дозволу на початок будівельних робіт та введення його в експлуатацію.  Якщо Ви здійснили самочинне будівництво, то це вже порушує вимоги містобудівного законодавства України. Будь-який будівельний самочин (житлове будова, добудова до житлової будівлі, садові чи дачні будинки, господарські будівлі (сараї, гаражі, ангари, літні кухні, веранди, теплиці), лазні, басейни, об’єкти нежитлового фонду (склади, офіси, магазини), тощо) та подальша його експлуатація має мати дозвільні документи та бути легалізованими. Крім того, якщо Ви маєте намір продати, передати в оренду, подарувати, розділити, застрахувати, підключити комунікації, передати за заповітом об`єкт свого самочинного збудованого спорудження, для початку необхідно його узаконити та отримати право власності на нього.

Легалізувати самочин можна різними способами в залежності від року спорудження об’єкта будівництва, основних характеристик та площі будівлі. В зв`язку з тим, що вартість узаконення будівництва буде залежати від вибору процедури легалізації, дотримання норм при будівництві, від місцерозташування будови, остаточна вартість процесу формується після визначення всіх життєво важливих нюансів для даної послуги.

Фактичні власники житлових, садових, дачних будинків:

  •  із площею не більше 300 кв.м. та добудов до них, що були споруджені з 05.08.1992р. по 09.04.2015р.,
  • та будівель сільськогосподарського призначення збудовані до 12.03.2011р.,

мають можливість використовувати при оформленні нерухомості спрощену безтермінову процедуру легалізації самочину без штрафів за самовільне будівництво.

Без належно оформлених документів згідно чинного законодавства України за спорудження самочинного будівництва та бездозвільну експлуатацію даного об’єкту  власник може заплатити штраф розміром, що залежить від тяжкості порушень згідно визначених норм. В тому випадку, коли фактичний власник  забудови не виявив реакції на попередження уповноважених контролюючих органів, то в примусовому порядку об`єкт нерухомості зносять.

Вікова категорія власника земельної ділянки, на якій розміщено об`єкт самочинного будівництва, повинна бути не менше 18 років, а сама ділянка має відповідати цільовому призначенню. Власник землі має мати всі належні документи володіння цієї ділянки.

Етапи планування робіт по узаконенню самочину:

– проведення технічної інвентаризації (обстеження, визначення параметрів та розмірів будівлі, планування, поверховість) самочинного будівництва сертифікованим інженером.

– розробка та затвердження технічного паспорту на самочин з відміткою про технічне обстеження поточного стану об’єкта нерухомості сертифікованим інженером.

– оформлення та реєстрація декларації про введення будівлі в експлуатацію в Державній архітектурно-будівельній інспекції сертифікованим інженером.

– отримання довідки про присвоєння адреси домоволодіння в органах місцевої влади(нове будівництво).

– реєстрація права власності на самочинну забудову в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отриманням витягу з даного реєстру.

Спрощена процедура потребує мінімальну кількість оформлених документів, а саме:

  • нотаріально завірені копії документів на право власності земельною ділянкою, на якій споруджено самочин, або копії документів на володіння землею завірені місцевим органом влади.
  • оригінали документів, які ідентифікують власника (паспорт, ідентифікаційний код)

Потрібно враховувати всі нюанси і особливості спрощеної схеми, щоб в майбутньому стати повноцінним власником споруди. ТОВ «Консалт Інвест Буд» готові вирішити будь-яку юридичну проблему, щоб узаконення самовільного будівництва не викликало ніяких питань.

  • Як узаконити самовільне будівництво в Україні в 2020 році?

    Звернутися до спеціалістів ТОВ «Консалт Інвест Буд», які детально переглянуть ваші документи, актуальні проблеми щодо узаконення та нададуть детальну консультацію по проведенню процедури.

  • Які будови не потрібно реєструвати в Україні?

    Не підлягають реєстрації тимчасові споруди, виконані без фундаменту; внутрішні ремонтні роботи в приміщенні, які не вимагають втручання в несучі конструкції а також перепланування.

  • Скільки коштує узаконити самовільну забудову?

    Ціна на узаконення самовільної забудови залишається доступною, але не фіксованої. Вартість залежить від декількох факторів: термінів, специфіки об'єкта, площі об'єкта, стану актуальних документів та умов узгодження в різних органах.

  • Що не є самобудом в Україні?

    В Україні самобудом не зважають внутрішнє перепланування об'єкта без втручання в несучі конструкції (при дотриманні норм); зведені на земельній ділянці тимчасові конструкції без фундаменту; споруди, зведені до 05.08.1992 року.

  • Чи надаєте ви послуги в області та передмісті?

    Ми надаємо послуги за спрощеною процедурою для узаконення самовільного будівництва в Києві та Київській області: Васильківський район, Києво-святошинський район, Обухівський район, Макаровську район.

Переваги співпраці з CIB
  • Перша перевага
    Ми надаємо повний спектр послуг, спрямованих на будівництво під ключ в Києві, починаючи від проектування і закінчуючи оздоблювальними роботами.
  • Друга перевага
    Наші ціни на будівництво під ключ - одні з найнижчих в столиці завдяки закупівлі матеріалів у перевірених постачальників, а також налагодженій роботі фахівців.
  • Третя перевага
    Будівництво, ремонт і обробка будинку, квартири, котеджу, офісу або торгового об'єкта здійснюється кваліфікованими співробітниками в різних сферах будівництва.
  • Четверте перевага
    Всі роботи будуть виконані у відповідності з вимогами замовника. Будівництво та ремонт котеджів, будинків, квартир під ключ здійснюється нашою компанією в чітко встановлені терміни, при цьому якість не страждає.
Заповніть заявку і отримаєте безкоштовну консультацію
Безкоштовна консультація по телефону:
+380 96 804-65-61
Коментар чи запитання
  1. says:

    Нашел в ютубе видео, там девушка рассказывала про оформление недвижимости. все доступно и понятно. Оказывается, мой дом можно легко узаконить по упрощенной схеме. Сразу же позвонил в компанию Консалт Инвест Буд, завтра начнем готовить документы.

  2. says:

    У меня дача была построена еще в 1993 году. Сотрудники этой компании сказали, что могу оформить все по упрощенной процедуре. Все обошлось на удивление легко, еще и недорого. Советую обращаться к этим специалистам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*