Спрощена процедура для самовільного будівництва

Першопочатково будівництво будь-якого об’єкту має розпочинатись з отримання дозволу на початок будівельних робіт та введення його в експлуатацію.  Якщо Ви здійснили самочинне будівництво, то це вже порушує вимоги містобудівного законодавства України. Будь-який будівельний самочин (житлове будова, добудова до житлової будівлі, садові чи дачні будинки, господарські будівлі (сараї, гаражі, ангари, літні кухні, веранди, теплиці), лазні, басейни, об’єкти нежитлового фонду (склади, офіси, магазини), тощо) та подальша його експлуатація має мати дозвільні документи та бути легалізованими. Крім того, якщо Ви маєте намір продати, передати в оренду, подарувати, розділити, застрахувати, підключити комунікації, передати за заповітом об`єкт свого самочинного збудованого спорудження, для початку необхідно його узаконити та отримати право власності на нього.

Легалізувати самочин можна різними способами в залежності від року спорудження об’єкта будівництва, основних характеристик та площі будівлі. В зв`язку з тим, що вартість узаконення будівництва буде залежати від вибору процедури легалізації, дотримання норм при будівництві, від місцерозташування будови, остаточна вартість процесу формується після визначення всіх життєво важливих нюансів для даної послуги.

Фактичні власники житлових, садових, дачних будинків:

  •  із площею не більше 300 кв.м. та добудов до них, що були споруджені з 05.08.1992р. по 09.04.2015р.,
  • та будівель сільськогосподарського призначення збудовані до 12.03.2011р.,

мають можливість використовувати при оформленні нерухомості спрощену безтермінову процедуру легалізації самочину без штрафів за самовільне будівництво.

Без належно оформлених документів згідно чинного законодавства України за спорудження самочинного будівництва та бездозвільну експлуатацію даного об’єкту  власник може заплатити штраф розміром, що залежить від тяжкості порушень згідно визначених норм. В тому випадку, коли фактичний власник  забудови не виявив реакції на попередження уповноважених контролюючих органів, то в примусовому порядку об`єкт нерухомості зносять.

Вікова категорія власника земельної ділянки, на якій розміщено об`єкт самочинного будівництва, повинна бути не менше 18 років, а сама ділянка має відповідати цільовому призначенню. Власник землі має мати всі належні документи володіння цієї ділянки.

Етапи планування робіт по узаконенню самочину:

– проведення технічної інвентаризації (обстеження, визначення параметрів та розмірів будівлі, планування, поверховість) самочинного будівництва сертифікованим інженером.

– розробка та затвердження технічного паспорту на самочин з відміткою про технічне обстеження поточного стану об’єкта нерухомості сертифікованим інженером.

– оформлення та реєстрація декларації про введення будівлі в експлуатацію в Державній архітектурно-будівельній інспекції сертифікованим інженером.

– отримання довідки про присвоєння адреси домоволодіння в органах місцевої влади(нове будівництво).

– реєстрація права власності на самочинну забудову в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отриманням витягу з даного реєстру.

Спрощена процедура потребує мінімальну кількість оформлених документів, а саме:

  • нотаріально завірені копії документів на право власності земельною ділянкою, на якій споруджено самочин, або копії документів на володіння землею завірені місцевим органом влади.
  • оригінали документів, які ідентифікують власника (паспорт, ідентифікаційний код)

Потрібно враховувати всі нюанси і особливості спрощеної схеми, щоб в майбутньому стати повноцінним власником споруди. ТОВ «Консалт Інвест Буд» готові вирішити будь-яку юридичну проблему, щоб узаконення самовільного будівництва не викликало ніяких питань.