Переведення з садового будинку в житловий фонд

Досить часто наші клієнти стикаються з необхідністю переведення садового будинку в житловий фонд. Незважаючи на те, що цю процедуру спростили, є багато нюансів і питань, яким варто приділити під час проведення процедури.

Якщо ви вирішили зробити переведення в житловий фонд свого садового будинку, звертайтеся в сертифіковані компанії. Наші фахівці ТОВ “Консалт Інвест Буд” мають багаторічний досвід і гарантують високу якість надання послуг.

У намірі переведення садового будинку в житловий фонд, необхідно роз’яснити ці терміни і їх характерні відмінності один від одного.

Садовий будинок характеризується тимчасовим (сезонним) користуванням (проживанням) і, відповідно до норм зовнішніх конструкцій, інженерного устаткування та площ забудови, не відповідає встановленим нормативам до житлових будинків, та має вказану площу основну та допоміжну. Тому будівельні норми, які застосовуються до житлових будинків ДБН В. 22-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» для садових не застосовуються.

Житлові будинки характеризуються постійним користуванням (проживанням), обладнанні інженерними мережами (побутовою каналізацією, зливостоками, питним водопроводом, газопроводом, електропостачанням, тощо), підвищеними протипожежними вимогами до них, та  мають вказану площу житлову та допоміжну (нежитлову).

Перевагами переведення садового в житловий будинок являються:

 • отримання повноцінного житлового будинку, в якому можна постійно проживати
 • реєстрація місця проживання в межах визначеного населеного пункту, що спрощує отримання різних послуг на його території (медична допомога, шкільне навчання, поштова адреса для кореспонденції)
 • отримання більш вигідної ціни при продажі нерухомого майна в якості житлового будинку
 • можливість провести узаконення самочинно збудованих споруд або розпочати нове будівництво на земельній ділянці з прив`язкою до вже зареєстрованого в реєстрі права власності житлового будинку із адресою домоволодіння
 • отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Переведення садового будинку в житловий фонд передбачає зміну цільового призначення споруди та здійснення робіт по реконструкції.

Етапи проведення робіт по зміні цільового призначення садового будинку в житловий фонд:

 • технічне обстеження конструкцій садового будинку з оформленням звіту про проведення технічного огляду та отриманням висновку про його відповідність ДБН
 • отримання рішення (дозволу) на переведення з садового в житловий будинок із зазначенням його адреси від органу місцевого самоврядування. Заява на отримання дозволу подається власником разом з нотаріально завіреними копіями документів на право власності садовим будинком та земельною ділянкою, письмовою згодою співвласників на переведення споруди в житловий фонд, звітом про технічний огляд будинку та висновком про його відповідність державним будівельним нормам.
 • розробка та затвердження технічного паспорту на індивідуальний житловий будинок на підставі отриманого рішення про дозвіл на переведення садового будинку
 • внесення змін в реєстр речових прав на нерухоме майно на підставі технічного паспорту та рішення про дозвіл

Така процедура потребує наступний обсяг належно оформлених документів, а саме:

 • нотаріально завірені копії документів на право власності земельною ділянкою та садовим будинком
 • технічний паспорт на садовий будинок
 • оригінали документів, які ідентифікують власника (паспорт, ідентифікаційний код)

Якщо виникнуть під час оформлення якісь додаткові нюанси, команда ТОВ  “Консалт Інвест Буд” прикладе максимум зусиль, знань та кмітливості для їх вирішення. Ми раді, що Ви з нами!

 • Як перевести садовий (дачний) будинок з нежитлового в житловий?

  Для розрахунку вартості комерційної нерухомості важливо враховувати її розміри і загальний стан, місце розташування, наявність місцевого попиту / пропозиції. Допоможе в цьому питанні фахівець з відповідною кваліфікацією.

 • Скільки коштує переоформити садовий будинок або дачу в житловий будинок?

  Вартість оцінки комерційної нерухомості залежить від площі приміщення і його особливостей, робочих обсягів, заданих термінів виконання. Вона розраховується індивідуально.

 • Що вважається дачним будинком?

  Для забезпечення найбільш точної оцінки вартості комерційної нерухомості фахівець вивчає інформацію про приміщення, ринок з нинішнім попитом, місце розташування і т.д. На основі зібраних даних формується точна ціна.

 • В якому випадку можна оформити дачу як житловий будинок?

  Оцінка комерційної нерухомості визначає ринкову вартість приміщення. Вона необхідна у разі продажу, здачі в оренду, страхування і т.д.

 • Чи надаєте ви послуги в області та передмісті?

  Ми надаємо послуги по зміні цільового призначення садового будинку в житловий фонд в Києві і Київській області: Васильківський район, Києво-святошинський район, Обухівський район, Макаровську район.

Коментар чи запитання
 1. says:

  Давно хотели дачу сделать жилым домом, но почитали с женой как это сложно, дорого и отложили этот вопрос. На прошлой неделе случайно увидел в интернете информацию про услуги Консалт Инвест Буд и решил позвонить. К нам уже приезжал специалист и сказал, что все документы в порядке и через несколько дней будет разрешение.

 2. says:

  Уже много лет нашей даче, но сложились так обстоятельства, что квартиру продали и решили там жить. Чтобы провести коммуникации, сделать ремонт и обустроить жилье, надо его перевести в жилой фонд. Когда-то работал в юридической фирме и слышал, что это непростой вопрос, поэтому позвонил сюда. Уже оформляются документы и скоро начнем ремонт.

 3. says:

  Что делать, если администрация г Киева саботирует выполнение Закона Украины и Постановление Кабинета министров и при наличии всех требуемых документов и не дает согласия на перевод. Дважды подавал заявление на получения разрешения на перевод и дважды получал отказ. Причина отказа – производится согласование со всеми отделами администрации. Письменный отказ имеется. В архитектуре рекомендуют обратиться в суд. Кто возьмется за это дело?

 4. says:

  Добрый день, данным сопровождением может заняться и помочь адвокат, который специализируется хозяйственным правом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*