Узаконення будівель, зведених до 1992 року

Як узаконити будівлі споруджені до 05.08.1992р. в Києві та Київській області?

Фактичні власники житлових будов, добудов до житлової будівлі, садових чи дачних будинків, господарських будівель (сараї, гаражі, ангари, літні кухні, веранди, теплиці), лазні, що були споруджені до 05.08.1992р. з відсутністю обмежень по загальній площі забудови, не вимагають дозволу на ведення споруди в експлуатацію. Вищевказане самочинне будівництво не підлягає звичайній чи спрощеній процедурі узаконення самовільного будівництва та зразу підлягає реєстрації права власності відповідно до чинного законодавства.

Вікова категорія власника земельної ділянки, на якій розміщено об’єкт самочинного будівництва, повинна бути не менше 18 років, а сама ділянка має відповідати цільовому призначенню. Власник землі має мати всі належні документи володіння цієї ділянки.

Етапи планування робіт по узаконенню будівлі спорудженої до 1992 року:

 •  розробка та затверження технічного паспорту на будівлю сертифікованим інженером;
 •  реєстрація права власності на будівлю в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та отриманням витягу з даного реєстру.

Така процедура потребує мінімальний обсяг належно оформлених документів, а саме:

 • копії документів на право власності земельною ділянкою, на якій споруджено будівлю;
 • довідка від місцевого органу влади (сільських/селищних рад) або довідка про членство в садовому (дачному) кооперативі (в разі місцезнаходження даної споруди в цьому кооперативі) із внесеною інформацією про рік забудови (до 05.08.1992р.) та технічною характеристикою будівель та споруд;
 • оригінали документів, які ідентифікують власника (паспорт, ідентифікаційний код).

Якщо виникнуть під час оформлення якісь додаткові нюанси, співробітники ТОВ  “Консалт Інвест Буд” прикладуть максимум зусиль, знань та кмітливості для їх вирішення.

 • Чи вважається будівля, збудована до 1992 року самочинною спорудою?

  Ні, такі будівлі підлягають зразу реєстрації в Державному реєстрі нерухомого майна.

 • Скільки по часу займає процедура реєстрації будівлі спорудженої до 1992 року?

  По часу близько 1 місяці разом із збором всіх потрібних документів для реєстрації

 • Яка вартість процедури легалізації будівлі спорудженої до 1992 року?

  Садовим будинком вважається приміщення сезонного користування, яке задовольняє побутові та інші потреби користувача. Воно використовується для тимчасового перебування.

 • Чи надаєте ви послуги в області та передмісті?

  Ми надаємо послуги з узаконення будівлі побудованих до 1992 р. - в Києві та Київській області: Васильківський район, Києво-святошинський район, Обухівський район, Макаровську район.

Коментар чи запитання
 1. says:

  Мне оформили летнюю кухню всего за месяц. До этого пытался сам это сделать, мне дали огромный список документов и кучу вопросов непонятных, поэтому ничего не получилось. Но после звонка в эту компанию на следующий день приехал их сотрудник, все рассказал и помог собрать нужные документы. Это еще и недорого оказалось.

 2. says:

  Прочитал на сайте, чтобы узаконить пристройку нужно много документов и не надеялся, что это будет быстро. Не все бумаги у меня были на руках. На удивление сотрудники все объяснили, и уже через неделю получилось оформить мой гараж. Очень благодарен им, теперь все законно.

Коментарі закриті.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!