Технічний паспорт на гараж

Якщо гараж має стіни, фундамент, дах і відноситься до капітальних споруд, нерозривно пов’язаних із земельною ділянкою, то такий об’єкт є нерухомим. Він має бути обов’язково внесений до загального реєстру нерухомості та підлягає технічній інвентаризації. Результатом такої перевірки буде технічний паспорт на гараж. Розберемося, що це за документ та як його отримати.

Як отримати технічний паспорт на гараж?

При здійсненні нотаріальних дій без техпаспорт просто не обійтися. Такі операції, як продаж будинку з гаражем, передача його у спадок, дарування, здавання в оренду можуть проводитися лише за наявності технічного паспорта. Перед тим, як збирати документацію для його отримання, важливо розібратися, хто в Україні видає такий документ. Раніше це було можливо зробити тільки через БТІ, сьогодні такі повноваження має приватна компанія, в якій працюють сертифіковані фахівці.

Щоб отримати техпаспорт, можна звернутися до Консалт Інвест Буд. Ми націлені на довгострокову співпрацю, тому постійно підвищуємо якість послуг, що надаються. Ви завжди можете розраховувати на фахівців нашої компанії. Замовити технічний паспорт на гараж може лише власник такої нерухомості. Обов’язково має укладатися договір проведення інвентаризації.

Сертифікований інженер має необхідні знання та досвід, тому оперативно проведе виміри, зробить креслення. Усі дані збираються в єдиному документі, який називається технічний паспорт на гараж.

Порядок оформлення техпаспорта на гараж

Процедура оформлення техпаспорта на гараж нескладна і включає кілька етапів:

 • Зібрати всі документи.
 • Звернутися до приватної компанії або БТІ для проведення технічної інвентаризації.
 • Укласти договір про надання послуг.
 • Інженер виконує необхідні виміри, розрахунки, проводить інвентаризацію.
 • Останній етап – розробка самого техпаспорту. Отримана інформація обробляється, її підставі виконуються креслення.

За підсумками проведених робіт виготовляється техпаспорт, який передається власнику гаража. Обов’язково має бути друк компанії, підписи відповідальних осіб та власника нерухомості.

Якщо інвентаризація проводилася вдруге і раніше вже був оформлений техпаспорт, можуть бути виявлені будь-які зміни у складі, технічному стані об’єктів і характеристик. У такому разі всі виміри та розрахунки фіксуються у новому техпаспорті на гараж.

Документи для виготовлення

Щоб технічного паспорта на гараж оформити технічний паспорт на гараж, необхідно підготувати всі документи. Їхній список залежатиме від розташування гаража. Він може бути розміщений на території приватного володіння як індивідуальна будова або перебувати в гаражно-будівельному кооперативі. Пакет документів повинен включати:

 • документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку (для приватного володіння), свідоцтво про володіння кооперативом з випискою про членство у ДСК та довідку про погашення паю (для гаражно-будівельного кооперативу) або свідоцтво про власність;
 • паспорт та ідентифікаційний код;
 • якщо є старий техпаспорт.

Існують також гаражі, які відносяться до самобуду, їх потрібно обов’язково узаконити перед оформленням техпаспорту.

Скільки коштує технічний паспорт на гараж?

Вартість технічного паспорта на гараж залежатиме від таких параметрів:

 • загальна площа об’єкта;
 • місце, де розташовується гараж;
 • Дата будівництва об’єкта.

У Києві та інших містах ціна за метр квадратний від площі гаража відрізнятиметься. Документ виготовляється за кілька днів, а якщо точніше, то від трьох днів до тижня. Це залежатиме від специфіки об’єкта та робіт, що проводяться.

Замовити техпаспорт на гараж в експертному сервісі Консалт Івест Буд

Щоб замовити технічний паспорт на гараж, потрібен час. Зміна законодавчої бази, довгий час очікування, підготовка документів, бюрократія – це проблеми, через які процес отримання техпаспорта може сильно затягтися. Простіше довірити цю роботу сертифікованим фахівцям. Компанія “Консалт Інвест Буд” вже не перший рік займається оформленням технічної документації. Ми укладаємо договір, у якому буде прописано всі нюанси співпраці.

Оформлення технічного паспорта на гараж технічний паспорт за допомогою нашої компанії допоможе отримати необхідний документ у найкоротші терміни, при цьому ціна на гараж бті залишається доступною.

 • Який термін дії технічного паспорта на гараж?

  Термін дії техпаспорту не вказано у законах, але можуть бути встановлені терміни, коли викладена інформація має підлягати актуалізації. Наприклад, якщо змінюється власник гаража та минуло 12 місяців після проведення технічної попередньої інвентаризації. Рекомендуется переоформляти техпаспорт не рідше одного разу на 5 років.

 • Чи потрібний техпаспорт на гараж?

  Якщо гараж є капітальною спорудою, необхідно отримати на нього техпаспорт, інакше об'єкт нерухомості не можна буде продати, подарувати, передати у спадок.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!