Чи плануєте оформити мансардний поверх у власність? Звертайтеся за допомогою до спеціалістів. Ця процедура має чимало нюансів, про які важливо знати.
Вартість оформлення: розцінки по Києву та області
Ціна процедури залежить від конкретної ситуації: розміру мансарди, типу будівлі, наявності тих чи інших документів у клієнта. Вартість послуги стартує від 20 000 грн, але кожен випадок ми розглядаємо індивідуально.
Всім нашим клієнтам є безкоштовна консультація. Якщо ви хочете розуміти, які умови будуть для вас, зв’яжіться з нами зручним способом – ми уточнимо деталі і зробимо попередні розрахунки.
Дозвіл на будівництво мансарди: чи обов’язково його потрібно отримувати
Оскільки мансарда є надбудовою, яка впливає на характеристики будівлі, то і у випадку з багатоквартирним, і у разі приватного будинку на її будівництво потрібно отримувати дозвіл.
Якщо йдеться про багатоквартирний об’єкт, то разом із цим потрібне додаткове узгодження будівництва із сусідами — без їхнього дозволу оформити документи буде неможливо.
У разі, якщо власник не оформив правильно документи і отримав дозвіл на будівництво, у майбутньому можуть виникнути серйозні проблеми. Найчастіше вони виявляються тоді, коли об’єкт планується продати, здати в оренду або коли спадкоємці намагаються почати спадщину. Нерідко незаконно побудована мансарда (самобуд) може піддаватися зносу.
Читайте також: “Проект відведення земельної ділянки”
Процес оформлення для багатоквартирної будови
Нюанси оформлення залежать від різних особливостей, у тому числі від того, про яку будову ми говоримо. Оформити мансардний поверх у власність, якщо йдеться про багатоквартирний будинок, непросто. Справа в тому, що за законом такі об’єкти належать усім власникам квартир. Для отримання прав на мансарду знадобиться зібрати низку документів:
- дозволи від усіх власників квартир, після чого потрібно погодити процес з балансоутримувачем (юридичною особою, на балансі якої знаходиться будівля);
- передпроектні пропозиції;
- техпаспорт;
- документи про технагляд, авторський нагляд;
- проект архітектора;
- повідомлення про те, що було розпочато будівельні роботи;
- договір, що відображає пайову участь здобувача у будівництві;
- довідка про введення будівлі в експлуатацію;
- підтвердження права власності;
- деякі документи на землю тощо.
Навіть якщо всі сусіди згодні на узаконення мансарди в Києві чи області, ця процедура має чимало нюансів. Велика кількість документів нерідко спричиняє те, що хоча б в одній-двох довідках допускаються помилки — через це весь процес затягується. Ось чому для отримання потрібного результату краще заздалегідь залучити спеціалістів.
Особливості оформлення у приватному будинку
Багато хто думає, що приватний будинок сам по собі передбачає можливість робити з будівлею що завгодно. Але за законом будівництво мансарди має узгоджуватися. А ще особливості цієї процедури залежать від того, про яку споруду йдеться. Якщо площа будинку менше 500 квадратів, ситуація трохи простіша. У такому разі в пакет документів слід зібрати:
- ескіз намірів забудови;
- повідомлення про початок проведення будівництва;
- будівельний та технічний паспорти;
- документ про те, що об’єкт введено в експлуатацію;
- виписку про право власності.
Коли будинок більший за зазначену площу, документів потрібно більше. Додатково до вказаного переліку потрібні топозйомка (в масштабі 1:500), проект архітектора, довідки про авторський та технагляд, а також ряд інших довідок та підтверджень.
Питання, чи потрібно узаконити мансарду в приватному будинку, відпадає саме собою. Не просто потрібно — це необхідно зробити правильно з урахуванням конкретної ситуації та підвищеною увагою до точності кожного документа.
Можливо, вам буде цікаво: “Приватизація землі”
Яким законом регламентується будівництво мансарди
Зараз у нашій країні немає єдиного закону, який би дозволив узаконити мансарду в нежитловій будівлі або житловому об’єкті. Тому для узгодження використовуються кілька документів. Це дві ухвали Кабміну України та ще один закон — в останньому випадку йдеться про закон “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Побудувати та оформити мансарду: трохи про цифри
Часто власники думають лише про те, скільки коштує звести мансарду, але забувають про юридичний бік питання. При цьому у самого оформлення немає єдиної ставки — вартість процедури, про яку ми розповіли, сильно залежить від площі мансардного поверху, особливостей та розташування земельної ділянки, списку наявних документів. В результаті послуга коштує від 20 000 гривень, і цю суму обов’язково потрібно включати у витрати на будівництво.
Якщо ви плануєте будувати мансарду, ви заздалегідь можете проконсультуватися з нами і отримати попередню оцінку, щоб закласти потрібну суму на оформлення в майбутні витрати.
Команда компанії “Консалт Інвест Буд” вирішує велику кількість питань, пов’язаних з нерухомістю. Ми робимо переведення з житлового до нежитлового фонду, технічне обстеження будівель, приватизацію землі та багато іншого. Серед наших послуг користується попитом і приватизація мансард по Києву та всій області. Якщо вам потрібно вирішити саме таке завдання, ми запропонуємо вигідні ціни, а всі необхідні питання ви можете поставити під час безкоштовної консультації. Звертайтеся – довірте складні завдання професіоналам!