Чи потрібно межування, якщо є кадастровий номер

Щоб налагодити і врегулювати відносини між державою та землекористувачами існує закон «Про кадастр», Земельний Кодекс та інші законодавчі акти. В єдиному кадастр міститься інформація по кожному приватизованому або державному ділянці. Процедура межування найтіснішим чином пов’язана з роботою самого кадастру і є найважливішою його частиною. З 2018 року в Україні межування земель стало обов’язковим. Розберемося в тонкощах і нюансах даної процедури.

Чи можна не межувати?

Багато хто не може зрозуміти, навіщо проводити межування і що воно дає. В першу чергу, є ряд законодавчих підстав на користь межування. Якщо планується виключно користування землею і є всі документи на неї, включаючи кадастр, право власності, можна не виконувати межування. Але коли виникне необхідність продажу, дарування, зміни кордонів, просто не обійтися без межування. Продати ділянку і перереєструвати його ви просто не зможете. Також можуть виникнути складності при будівництві або реконструкції будинку. Тому мало отримати кадастровийномер,потрібно ще провести межування. Отримати дозвільні документи можна без межового плану. До інших переваг, які дає межування, можна віднести:

  • Можливість поділу ділянки при необхідності продажу частки, дарування.
  • Виконання прирізки до ділянки. Це дозволяє чітко визначити межі, щоб сусіди не змогли «відхоплювати» зайве. Якщо ділянка буде менше або більше фактичного розміру, це потрібно обов’язково узаконити.

Крім того, саме поділ буде захищати основні інтереси власника. Воно дозволяє чітко встановити межі і площа, також вони закріплюються юридично. Тому у вас буде вагомий аргумент при виникненні різних суперечок з представниками сусідів.

Для чого роблять межування ділянки при сервітут

Сервітут дає право обмеженого користування ділянкою, який є власністю іншої людини. Він особливо потрібен, коли ділянку землі оточений іншими сусідніми або потрібно буде в майбутньому проводити комунікації. Щоб пройти або проїхати до своєї ділянки, необхідно оформити сервітут саме на ту частину, яка вже належить якомусь сусідові. Якщо сервітут передбачений на всю ділянку, не завжди потрібно межування. Якщо всередині потрібно виділити окремі частини, межування необхідно. При сервітут роботи включатимуть такі дії:

  • Сторони приходять до спільного рішення і встановлюється сервітут через суд.
  • Проводиться межування землі, включаючи установку поворотних точок з обтяженням.
  • Складається підсумковий план, в якому зазначаються межі ділянки.

Тільки після земля буде зареєстрована і точно можна отримати кадастровий номер, зареєструвати сервітут.

Межування при наявності кадастрового паспорта

Досить часто виникають ситуації, коли є оформлений кадастровий паспорт і інші земельні документи. Всі характеристики землі відображаються в карті публічної, але існує приписка невелика: «без координат меж». Ця фраза і каже про відсутність межування.

Присвоєння кадастрового номера не дає повне право розпоряджатися своєю власністю в повній мірі, тому необхідно розмежування. Краще не затягувати і своєчасно провести процедуру межування. Так ви будете не тільки діяти законно, але і використовувати своє законне право власності повноцінно.

Де замовити межування?

З вищесказаного випливає, що проведення межування – обов’язковий захід, а межовий план – один з основних документів, який необхідний для законної реєстрації володіння. Залишилося тільки визначитися, де краще замовити межування.

Межування відноситься до кадастрових робіт, тому його має виконувати фахівець з відповідним допуском і ліцензією. Також варто звернути увагу на технічне оснащення. Необхідно спеціальне геодезичне обладнання. Воно може бути власне або орендоване. У першому випадку собівартість буде нижче, також є гарантії, що обладнання проходить перевірку.

У нашій компанії працюють виключно кваліфіковані фахівці з ліцензіями і допусками, тому ви можете бути впевнені у високій якості надання послуг. Крім того, роботи виконуються оперативно, при цьому використовується найсучасніше обладнання. Після укладення договору та виїзду фахівця складається кошторис. План у вигляді креслення робиться інженером після того, коли будуть готові фактичні виміри.

Співробітники проводять точні вимірювання і розрахунки, щоб не було помилок. Кожен з етапів контролюється досвідченими фахівцями. Ще одна особливість «Сibcenter» – увага до дрібниць і індивідуальний підхід до клієнта, завдяки якому нас вибирають і рекомендують іншим.

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*