Як оформити будинок на садовій ділянці?

У багатьох з нас крім житлової нерухомості є заміські будинки або садові ділянки. При необхідності спорудження будинку або наявності вже збудованого об’єкта на садовій ділянці потрібно обов’язково його зареєструвати.

Будь-яка нерухомість повинна бути оформлена відповідно до чинного законодавства. Якщо вам потрібні досвідчені фахівці з узаконення об’єктів нерухомості, можна звернутися в компанію «Консалт Інвест Буд».

Що таке садовий будинок?

Перш ніж оформити будинок на садовій ділянці, потрібно знати, що він собою являє. У законодавстві України існує повне його визначення. Садовий будинок являє собою будову, яке розміщується на садовій ділянці окремому або знаходяться в товаристві. Будинок такого виду вважається нежилим, так як площа його мінімальна і можуть бути відсутніми комунікації. Це ідеальний варіант для літнього використання. прописатися в такому об’єкті також не можна, поки він не буде переведений в житловий вид.

Порядок оформлення садового будинку

В цілому існує два основних види узаконення – законний (оформлення відбувається ще до будівництва садового будинку) і після зведення новобудови. Процес узаконення садового будинку практично такий же, як і у житлового, дачного об’єкта. При виборі процедури оформлення треба враховувати його ключові характеристики:

 • Об’єкти, які були зведені до 05.08.1992 року не залежно від площі, можна зареєструвати право власності на будинок без введення його в експлуатацію.
 • Будинки площею до 300 квадратів, які були побудовані з 05.08.1992 і до 09.04.2015 р підпадають під будівельну амністію і оформляються за спрощеною процедурою.
 • Об’єкти, які були побудовані до 09.04.2015 р і з площею до 300 метрів квадратних або ті, які планується будувати, оформляються за повною процедурою і вимагають отримання будівельного паспорта.
 • Будівлі площею в діапазоні від 300 і до 500 квадратів, зведені до 05.08.1992 р також узаконюються за загальною процедурою.
 • Будинки з площею понад 500 м2, зведені після 5 серпня 1992 року вимагають в добавок до загальної процедури ще й отримання містобудівних обмежень.

Також можна перевести садовий будинок в житловий, для цього потрібно звернутися до юристів «Консалт Інвест Буд».

Які документи потрібні для оформлення?

Потрібно враховувати всі нюанси і особливості процедури оформлення. Для узаконення об’єкта в рамках закону, необхідно зібрати повний комплект документів, за допомогою яких можна зареєструвати право власності. Вони включають:

 • паспорта (їх повинні надати всі співвласники будинку);
 • ІПН (також все співвласники);
 • документи, що підтверджують право на ділянку землі.

У заяві також можна вказати кадастровий номер земельної ділянки, якщо він є. Після того, як процедура оформлення була завершена, у власника на руках будуть такі документи: декларація, яка підтверджує готовність об’єкта до експлуатації, техпаспорт, а також виписку з Держреєстру на нерухоме майно.

Узаконити садовий будинок можна також через суд. Це тривала процедура, яка передбачає подачу заяви, процедуру легалізації такого самобуду через суд. Тільки після рішення суду можна узаконити будинок, однак суд рідко приймає рішення на користь власника об’єкта. Значно простіше звернутися до юристів і обійтися без суду.

Вартість оформлення

Оформити будинок, розташований на садовій ділянці, можна самостійно, але це займе набагато більше часу, ніж допомога фахівців. Вартість узаконення садового будинку буде залежати від таких параметрів:

 • стан і наявність правовстановлюючих документів на об’єкт;
 • загальна площа будинку;
 • місце розміщення об’єкта;
 • наявність технічної документації;
 • рік зведення.

Важливу роль також відіграє термін оформлення – він може зайняти кілька днів. Тільки після того, як з’ясувалися всі фактори, можна говорити про ціну питання. Наша компанія пропонує оптимальне співвідношення ціни і якості надання послуг. Після узгодження всіх питань, проведення замірів та складання кошторису визначається вартість послуг, яка фіксується в договорі.

Чому нужно оформляті садовий будинок?

Власник садового будинку могут часто сумніватіся, Чи варто оформляті его чи ні. Щоб розвіяті всі сумніві, Пропонуємо ряд перевага узаконення:

 • Если експлуатуваті будинок без наявності декларації з ДАБІ, такий власник может отріматі за це штраф. Мінімальній его розмір буде дорівнює 50 мінімумів доходів, встановлений державою.
 • Без узаконення неможливо розпоряджатіся об’єктом на свой розсуд: продавати его, здаваті в оренду, даруваті передаваті у спадок, використовуват як заставу при оформленні кредиту.

Много садові будинки сегодня оформлені неправильно або відсутні необхідні документи. Щоб попередіті розбіжності, віключіті судові розгляду, а такоже штрафи, пов’язані з неправомірною експлуатацією садового будинку, оформлення будови має буті юридично грамотно и відповідати вимогам українського законодавства.

Сьогодні годі й только Оформити дачний будинок, но и перевести его в стан житлового, отріматі в ньом постійну реєстрацію. Если ви хочете розпоряджатіся Садовим будинком законно и дива его повноціннім власником, Пропонуємо звернути до наших співробітніків. Ми пропонуємо комплексні послуги, спрямовані на підготовку необхідної документації та будемо представляті Захоплення в ДАБІ від моменту подачі документів и до полного супроводу процедури. Контроль якості послуг, что Надаються, економія часу и демократичні ціни – основні Переваги, які вже встігли оцініті наші постійні клієнти.

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*