Як приватизувати будинок?

Багато людей, які проживають в будинку, ігнорують приватизацію житла і не поспішають оформляти правовстановлюючі документи. Це позбавляє їх права продавати будинок, дарувати, здавати, передавати у спадок і в повній мірі розпоряджатися майном на свій розсуд. У зв’язку з певними вимогами законодавства, приватизація має ряд особливостей, на які без знань і досвіду складно звернути увагу, тому процедура затягується. Процес складний, він починається від оформлення документів для приватизації і проходить до реєстрації нерухомості в реєстрі. Процедура займе мінімум часу завдяки допомозі досвідчених фахівців і співпраці з різними державними органами. Чи треба приватизувати приватний будинок

Порядок приватизації будинків

Не кожен знає, що таке приватизація. Простими словами це перехід права власності від держави до приватної особи. Процедура «оформлення нерухомості» буде залежати від розташування, площі житла, дати спорудження об’єкта. Залежно від цих характеристик можливі такі варіанти приватизації:

  • Якщо будинок побудований до 5 серпня 1992 року, необхідно розробити техпаспорт і зареєструвати право власності в спеціальному реєстрі нерухомості. Площа об’єкта при цьому може бути будь-яка.
  • Будинок, який має площу до 300 м² і був зведений з 5 серпня 1992 року і до 9 квітня 2015 року оформляється за спрощеною процедурою, яка вимагає також наявність техпаспорта і реєстрації в реєстрі. Якщо площа більше 100 м² потрібен буде технічний звіт про конструкції.
  • Об’єкт, побудований після 5 серпня 1992 року і з площею 300-500 м², приватизується аналогічно третьому випадку.
  • Будинок, зведений після 9 квітня 2015 року та з площею, що не перевищує 300 м² приватизувати складніше. Спочатку виконується зйомка топографічна або копія даних з генерального плану певної території. Потім готується ескіз намірів щодо будівництва і сам будівельний паспорт. Далі знадобляться стандартні документи: техпаспорт, реєстрація декларації, яка підтверджує, що будинок готовий до експлуатації і оформлення в реєстрі нерухомості.
  • Будинок, який був зведений після 05.08.1992 року і має площу більше 500 м², буде оформлятися за такою ж процедурою, але додатково потрібно отримати містобудівні умови, а також обмеження щодо забудови ділянки. Також укладається договір і оплачується пайову участь.

Після того, як всі документи були отримані, вони передаються в Центр надання адміністративних послуг, розташований за місцем розташування житла. При цьому заповнюється спеціальна форма. Повний пакет документації розглядається протягом місяця. Завершальним етапом буде реєстрація в Держреєстрі прав на майно. Приватизація приватного будинку Україні 2021

Які документи потрібні для приватизації будинку?

Для того, щоб приватизувати землю або будинок, потрібно відвідати різні держструктури: БТІ , Центр надання адміністративних послуг, нотаріуса, Департамент архітектури, Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Якщо все робити самостійно, то процедура може зайняти багато часу. Всі питання, пов’язані з видачею документації дозвільної, регулюється спеціальним органом, який називається Державна архітектурно-будівельна інспекція. Також потрібні будуть візити до відповідних місцевих департаменти архітектури. Щоб почати процедуру приватизації, власник надає паспорт, ідентифікаційний код, а також всі правовстановлюючі документи на ділянку. Після того, як процедура приватизації завершена, власник житла отримує технічний паспорт , декларацію, яка підтверджує, що будинок готовий до експлуатації, а також виписку з реєстру прав на дане нерухоме майно. Які документи потрібні для приватизації будинку?

Які будинки не підлягають приватизації?

Бувають ситуації, коли будинок не можна приватизувати. До таких об’єктів належать будинки, якщо вони побудовані в таких умовах:

  • на ділянці, який не був оформлений;
  • з порушенням певних норм будівництва і виправити їх неможливо без знесення об’єкта;
  • були заборони, судові суперечки з приводу даного будинку або ділянки;
  • земля, яка була розташована під будинком, належить померлому, при цьому спадок поки не було оформлено.

Якщо земельна ділянка належить відразу декільком власникам, які не хочуть брати участь в приватизації або перебувають закордоном, оформлення також неможливо. Які будинки не підлягають приватизації?

Інформацію про приватизацію можна дізнатися у відповідних документах на право власності на об’єкт. Це легко зробити після реєстрації на порталі в «Кабінеті електронних сервісів». Дані, отримані до 2013 року, ви знайдете виключно в паперовому вигляді, тому потрібно буде звернутися до відповідного місця розміщення об’єкта відділення БТІ. Наявність у власників документів, які підтверджують право власності, дає можливість уникнути санкцій штрафних, пов’язаних експлуатацією будинку і проведенням незаконного будівництва. Крім того, законний власник зможе оформлений будинок передати у спадок, продати іншій особі, подарувати або ж здати в оренду. Потрібно приділяти належну увагу всім організаційним і юридичних питань, щоб з’ясувати питання, що цікавлять вас проблеми. Як дізнатися оформлений приватний будинок?

Скільки коштує приватизація будинку?

Оформити будинок можна самостійно, але це займе багато часу. Вартість приватизації буде залежати від багатьох факторів, ключові серед них – загальна площа будинку, його місце проживання, стан і наявність правовстановлюючих документів, а також технічної документації. Важливу роль також відіграє термін оформлення, він може зайняти кілька днів. Звернувшись вчасно до фахівців компанії « Консалт Інвест Буд », ви заощадите не тільки час, а й кошти, отримавши професійну допомогу. Ми працюємо «під ключ», звільняючи вас від спілкування з державними органами і гарантуємо високу якість надання послуг за доступною ціною.

Приватизація приватного будинку ціна

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*