Кадастровий і межовий план: в чому різниця?

Багато власників земельних ділянок не розбираються, чим відрізняється план кадастровий від межового і навіщо вони потрібні. Деякі власники оформляють тільки кадастровий план, забуваючи про межовий, що може привести до небажаних наслідків. Розберемося, які бувають плани і в чому їх основні відмінності.

Особливості планів в кадастрової сфері

Кадастровий паспорт, як і план, довгий час вважалися різними документами, які існували окремо. Але все змінилося, коли в 2017 році затвердили нову форму документації – ФЗ-218. Після цього всі дані почали вносити в єдину виписку, яка береться з ЕГРН. Тепер недостатньо просто отримати кадастровий номер, потрібна ще межова документація. Існує три основних типи плану:

  • Кадастровий план – головний документ, який являє собою детальну або спрощену схему для об’єкта. У ньому відображається не тільки план землеволодіння, а й вказані семантичні, графічні відомості про тих ділянках, які розташовані ближче до об’єкта власності.
  • Межовий – такий план точно визначає межі конкретної земельної ділянки. Такий план потрібно робити не тільки для наділу, але і для будинку, в якому передбачено багато квартир і передбачена земля, а також прибудинкова територія. На будинок також повинен бути окремий план, він називається технічний.
  • Технічний – план, який передбачає розробку схем самого об’єкта будівництва, а також багатоквартирних споруд, гаражів і інших будівель. Технічний план повинен враховувати всі об’єкти, які були побудовані на конкретній земельній ділянці.

Необхідно буде зробити все три плани. Кожен з них (технічний, кадастровий і межовий) має певну юридичну силу. Кадастровий план розміщується в третьому, четвертому і п’ятому розділах виписки ЕГРН. Всі результати, які були отримані, коли складався план межовий, переносяться в кадастровий план. Тому обидва документи важливі і взаємопов’язані. Всі дані, які містяться у виписці ЕГРН юридично підтверджені і офіційні.

Що робити з технічною освітою і межовим планом?

Підготовкою документації займаються кадастрові інженери. Процес включає такі етапи:

  • виконання замірів і розрахунків;
  • вносяться всі дані в бюлетень;
  • отримані відомості надаються в електронному форматі, якщо клієнт бажає, робиться їх паперовий аналог;
  • дані переносяться в Держреєстр;
  • власник земельної ділянки приносить технічний і межовий план оператору держкадастру, який зафіксує дані і додасть новий розділ в виписку ЕГРН.

Далі потрібно почекати тиждень, щоб відомості відобразилися в палаті кадастрової. Цей етап і буде завершальним. Після цього власник може бути впевнений, що у нього є всі документи, що підтверджують кордону землі і право на неї. Кадастровий інженер буде виконавцем прямим такої послуги, а власник земельної ділянки та орган Держреєстру – сторонами, які фіксують дії такого фахівця і зацікавлені.

Що робити якщо втратили відомості за планом?

Якщо були втрачені всі відомості, які відображалися в плані, не варто панікувати. Вони не пропали безслідно. Завжди можна звернутися в орган Держреєстру. Там можна отримати дублікати документів, вони будуть у вигляді виписки з ЕГРН.

Публічна кадастрова карта знаходиться у вільному доступі. Якщо у вас є кадастровий номер і мінімальні навички користування інтернетом, то ви можете спробувати самостійно дістати інформацію на кадастровому порталі або скористатися послугами наших фахівців, які допоможуть оперативно отримати виписку з ЕГРН. Одержувачем відомостей з реєстру може виступати як сам власник, так і його представник – покупець нерухомості, страхувальник та інші. Для оформлення запиту на отримання даних передбачена держмито.

Ви можете зателефонувати нам і отримати необхідну консультацію з усіх питань. Ми гарантуємо вам виготовлення і узгодження плану земельної ділянки на державній кадастровій карті згідно з усіма вимогами органів місцевого самоврядування. Компанія «Консалт Інвест Буд» має в штаті виключно сертифікованих фахівців і забезпечить якісне та швидке присвоєння кадастрового номера, оформлення технічного, межового і кадастрового плану згідно вашій заявці.

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*