Як узаконити самовільне будівництво в Україні?

Споруда, будівля, житловий будинок або інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони були побудовані або ще будуються на ділянці, що не була відведена для цієї мети або з порушенням будівельних норм, за умови відсутності документів. Будь-яке будову має бути узаконено і погоджено у відповідних органах. Зміна законодавчої бази, довгий час очікування, підготовка документів, бюрократія – це ті проблеми, через які ліцензування може затягнутися на кілька місяців. Вихід є – звернутися до фахівців компанії «Консалт Інвест Буд». З нами ви отримуєте гарантовану підтримку юристів і адвокатів. Як узаконити самовільне будівництво в Україні?

Навіщо узаконювати самовільне будівництво?

Споруда без документів незаконна, тому її використання буде порушенням. Згідно з нормами чинного законодавства, власник не має право виконувати такі операції з цим об’єктом:

 • Подарувати, продати, успадкувати, здавати в оренду або використовувати як заставу.
 • Проводити комунікації, облаштовувати територію. Об’єкт повинен бути готовий до експлуатації, укладаються договори на підключення води, газу, світла, інших комунікацій.
 • Експлуатувати як звичайний будівельний об’єкт.

Державна архітектурна інспекція, Департамент містобудування перед штрафом виносять попередження. Щоб повноцінно експлуатувати новобуд, уникнути всіляких штрафів і проблем з держорганами, необхідно узаконити будівництво. Навіщо узаконювати самовільне будівництво?

Які документи потрібні для оформлення самобуду?

Щоб узаконити будь-яка споруда на ділянці, необхідно почати зі збору необхідних документів. Повний пакет включає:

 • Ідентифікаційний номер платника податків.
 • Паспорт громадянина України.
 • Документ, який підтверджує право власника або оренди земельної ділянки, де розташовується самобуд.
 • Якщо є технічний паспорт і проект будівництва.

У разі реконструкції знадобляться також правовстановлюючі документи на об’єкт. Потрібно враховувати всі нюанси і особливості процедури оформлення, щоб в майбутньому стати повноцінним власником самобуду. документи для оформлення самобуду

Що не є самобудом в Україні?

Отримувати дозвіл на будівництво не потрібна в таких випадках:

 • Якщо об’єкт або прибудова до нього були побудовані до 05.08.1992 року.
 • Коли проводиться внутрішнє перепланування без втручання в несучі стіни, при цьому не повинно бути порушень будівельних норм.
 • Якщо були зведені тимчасові споруди без будь-якого фундаменту, наприклад тераса або літній душ.

Наші юристи допоможуть роз’яснити всі норми ліцензійних і будівельних стандартів законодавства України. При необхідності фахівці проконсультують з усіх питань.

Скільки коштує узаконити самобуд в 2021 році?

Для легалізації новобудови потрібно зібрати потрібні документи і пройти всі етапи оформлення. Це можна зробити самостійно або звернутися до фахівців. Вартість послуг визначається індивідуально і буде залежати від таких параметрів:

 • місце де розміщується земельну ділянку;
 • рік побудови об’єкта;
 • площа самовільної забудови, який потрібно узаконити;
 • наявність необхідних документів на землю, а також технічної документації;
 • терміновості виконання робіт.

Ми укладаємо договір, в якому будуть прописані всі нюанси співпраці і будемо представляти ваші інтереси в ДАБІ від моменту подачі документів до повного супроводу процедури. В результаті ви отримуєте готові документи і можете повноцінно розпоряджатися новобудовою, не думаючи про штрафи, знесення споруди. Нам довіряють, тому що ми гарантуємо повну конфіденційність, якість надання послуг і доступні ціни. Скільки коштує узаконити самобуд в 2021 році

Які штрафи за незаконне будівництво?

Власник за незаконне будівництво і експлуатацію самобуду може бути оштрафований. Для фізичних осіб розмір штрафу становить 50 мінімумів доходів громадян, для юридичних осіб, а також підприємців ця цифра ще більше, від 20-ти прожиткових мінімумів. У разі повторного порушення сума збільшується до ста доходів громадян. Якщо після попередження органу ДАБІ були сплачені штрафи, він має право знести споруду. При цьому витрати за виконання робіт несе власник. Якщо ви хочете розпоряджатися новобудовою законно і стати його повноцінним власником, пропонуємо звернутися до наших співробітників. Компанія «Консалт Інвест Буд» забезпечить повний контроль процесу, щоб ви могли отримати всі необхідні документи в стислі терміни. Ми націлені на довгострокове співробітництво, тому постійно підвищуємо якість послуг, що надаються. Ви завжди можете розраховувати на фахівців нашої компанії і грамотний юридичний супровід. Шлях узаконення непростий, але в результаті ви станете повноправним і законним власником самобуду. штрафи за незаконне будівництво

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!