Наказ 103 Про порядок видачі будівельного паспорта

В наказі №103 від п’ятого липня 2011 року утримується порядок видачі будівельного паспорта. Такий документ необхідний, щоб узаконити будинок, прибудову, перепланування.

Структура Наказу №103 Мінрегіонбуду

Наказ номер 103 «Про порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки» включає загальні положення, умови оформлення будівельного паспорта, додатки, в яких міститься приклад заяви на видачу стройпаспорта, приклад паспорта, а також схема забудови будівельної ділянки.

Будівельний паспорт включає текстові та графічні матеріали, які містять: пакет документів, який надає замовник, схему забудови, а також пам’ятку для замовника будівництва.

На перший погляд, немає нічого складного – просто зібрати документи і отримати паспорт, але не все так просто. Є багато нюансів, на які варто звернути увагу, щоб не отримати відмову.

Що таке будівельний паспорт забудови земельної ділянки?

Будівельний паспорт для забудови земельної ділянки включає цілий комплекс архітектурних, а також містобудівних вимог, спрямованих на розміщення, а також будівництво житлового, дачного мул садового будинку, але за умови, що він буде не вище двох поверхів (якщо не враховувати мансарди) і площа об’єкта при цьому буде не більше 300 м2, а також вказати розміщення гаражів, господарських будівель, елементів благоустрою, інженерного захисту, озеленення території.

Параметри забудови визначаються з урахуванням державних будівельних норм. Розробка документа може здійснюватися як в межах населених пунктів, так і за ними. Забудовник обов’язково повинен звернутися до уповноваженого органу містобудування та архітектури.

Необхідні документи для отримання будівельного паспорта від Консалт Івест Буд

Для того, щоб отримати буд паспорт, необхідно буде зібрати таку документацію:

  • заяву, яке містить згоду суб’єкта на обробку його персональних відповідно до форми, яка вказується в Додатку до Наказу 103;
  • ескізні наміри певної забудови (місце розташування об’єкта на ділянці землі, наявність інженерних споруд, системи інженерного забезпечення, плани і фасади із зазначенням розмірів і інші важливі дані);
  • проект будівництва, якщо є;
  • копія документа, який підтверджує право власності на земельну ділянку або її використання, також може бути надано договір суперфіцію;
  • згода співвласників на забудову певного об’єкта.

При здійсненні реконструкції об’єкта потрібен буде також технічний паспорт. Пакет документів надається в центр надання адміністративних послуг особисто суб’єктом звернення або ж уповноваженою особою на підставі довіреності.

Термін отримання і підстави відмови в реєстрації стройпаспорта

Узаконити прибудову, будинок можна тільки маючи будівельний паспорт. Тому важливо його отримати максимально швидко. Після надання всіх документів, їх розгляд відбувається протягом 10 робочих днів. Підставами для відмови в реєстрації будівельного паспорта можуть бути:

  • неповний комплект документів;
  • якщо наміри на забудову певної земельної ділянки детальним планам територій, вимогам документації містобудівної або планувальних рішень проектів.

Обов’язково повинні задовольнятися всі умови і за цільовим призначенням, і за вимогами до певних будівель, в іншій ситуації стройпаспорт просто не видається.

Відмова на видачу будівельного паспорта надає уповноважений з цього питання орган архітектури та містобудування і протягом 10 днів після визначення підстав для відмови. Скаргу на відмову можна подавати до окружного адміністративного суду особисто або через представника.

Відділ архітектури крім вимог до забудови готує схему забудови земельної ділянки. Після того, як отримано будівельний паспорт, є права на земельну ділянку, залишилося тільки подати повідомлення до органу Госархбудінспекції і можна починати необхідні будівельні роботи.

Отримання будівельного паспорта з Консалт Івест Буд

Компанія «Консалт Інвест Буд» пропонує широкий спектр послуг, які допоможуть отримати дозвіл на будівництво, узаконити перепланування, будинок, прибудову. Завдяки багаторічному досвіду ми змогли не тільки налагодити процес, а й взяти в свою команду найкращих фахівців, які точно знають, як отримати будівельний паспорт в максимально стислі терміни.

Ви завжди можете розраховувати на фахівців нашої компанії і грамотний юридичний супровід з усіх питань отримання будівельного паспорта. Ми надаємо консультації з різних питань і детально аналізуємо конкретну ситуацію, щоб дати практичні поради щодо подальших дій.

Коментар чи запитання
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*