Оформити право власності на недобудову: етапи, документи, професійна допомога

Компанія «Консалт Інвест Буд» пропонує допомогу в оформленні недобудови: вигідно, якісно, з урахуванням усіх особливостей закону.

Вартість самої реєстрації, оформлення

З боку держави на оформлення недобудови немає єдиної ціни — багато що залежить від ситуації. При цьому наша вартість реєстрації – від 5000 грн. Це мінімальна ціна для тих ситуацій, коли клієнт має необхідні документи і нічого не потрібно відновлювати або оформляти з нуля.

Безкоштовна консультація

Розібратися в усіх аспектах оформлення недобудови не так просто. Щоб полегшити вам завдання, ми пропонуємо безкоштовну консультацію, в рамках якої досвідчені юристи дадуть відповідь на будь-які питання та розкажуть про основні особливості реєстрації конкретно у вашому випадку.

Що називають недобудовою або об’єктом незавершеного будівництва

Під таким терміном мають на увазі будь-який об’єкт, який на даний момент перебуває в стані будівництва (активного або замороженого). Головною ознакою недобудови є неможливість використовувати його за призначенням (наприклад, як житловий будинок), тому що всі потрібні роботи поки не завершені. Недобуд може мати дозвіл на будівництво, але не має документів про прийняття в експлуатацію.

Також ви можете прочитати: “Зміна цільового призначення”

Як недобудова оформляється у власність

Власник може оформити об’єкт у власність завдяки спеціальній процедурі, передбаченій для вперше заявлених об’єктів. Цей процес регламентується законом про державну реєстрацію прав на нерухомість, а також спеціальною постановою Кабміну України. Для цього передбачено спеціальний порядок.

Порядок оформлення у власність об’єкту незавершеного будівництва

Реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва передбачає проходження кількох етапів:

 • Оформлення будівельного паспорта чи містобудівних умов. Для цього необхідно звернутися до відділу архітектури та містобудування.
 • Проведення технагляду та генпідряду. Останній потрібний не завжди, це залежить від ситуації.
 • Розробка проекту, а також авторського нагляду (також опціонально).
 • Одне з двох (залежно від типу об’єкта): 1) реєстрація повідомлення про те, що будівельні роботи розпочалися; 2) одержання дозволу на будівництво.
 • Технічна інвентаризація та підготовка технічного паспорта.
 • Фінальна реєстрація права власності, після чого претендент отримує визнання права власності на зазначений об’єкт і може отримати відповідний документ (витяг) з реєстру.

Оскільки процедура має кілька не найпростіших етапів, а також може відрізнятися залежно від регіону країни, в якому знаходиться об’єкт, для економії часу та гарантованого результату краще звернутися за допомогою до досвідченої команди. Компанія «Консалт Інвест Буд» допоможе розібратися в нюансах та провести реєстрацію за короткий термін.

Рекомендуємо ознайомитися: “Розділ земельних ділянок”

Документи, які потрібні для процедури реєстрації

Будь-яка процедура такого типу починається зі збирання паперів. У разі тривалість збору залежить від вихідних даних. Якщо всі необхідні документи на землю та об’єкт, що знаходиться в процесі будівництва, вже є, для реєстрації незавершеного будівництва знадобляться:

 • Паспорт, ІПН (або статутні документи юрособи).
 • Документ на ділянку землі, на якій здійснюється будівництво.
 • Повідомлення про початок будівельних робіт (або дозвіл на будівництво).
 • Техпаспорт, у якому буде відображено відсоток, який об’єкт вже готовий.

У тій ситуації, коли оформлення будівництва проводиться з нуля, реєстрація незавершеного будівництва буде трохи складнішою. Вже знадобляться:

 • Паспорт, ІПН або статутні документи – як у попередньому випадку.
 • Документ, що підтверджує право використання ділянки землі на будівництво.
 • План, на якому буде зазначено місце недобудови. Зазвичай він виробляється у схематичному вигляді, без суворо встановлених правил.

Практика показує, що людині без спеціальної освіти та досвіду дуже складно розібратися з усіма складовими процедури. Але оскільки документи при купівлі недобудованого будинку або інші офіційні папери повинні мати встановлені критерії, а будь-яка помилка може загальмувати процес, краще звернутися до професіоналів.

Незавершене будівництво у завершене: особливості оформлення

Якщо на момент завершення будівництва всі попередні документи в порядку не потребують коригування, то для оформлення завершеного будівництва знадобляться:

 • техпаспорт;
 • документ про введення в експлуатацію;
 • оплата пайового внеску (опціонально).

На основі цього закінчений об’єкт будівництва реєструється у власність. Але якщо виявиться, що у попередніх документах є проблеми, процедуру потрібно буде почати з нуля. Це той випадок, коли попередній аналіз ситуації допоможе заощадити час у майбутньому.

Можливо, вам буде корисно: “Оцінка комерційної нерухомості”

Проблеми при оформленні об’єкта незакінченого будівництва

Є багато проблем, з якими можна зіткнутися. Нерідкий випадок – це відсутність у власника дозволу на будівництво або порушення норм будівництва у зведенні об’єкта. На жаль, виділити кілька конкретних випадків не можна, тому що багато залежить від ситуації, є чимало схожих обставин, що різняться в деталях. У разі виникнення проблем краще звертатися за допомогою до юристів.

Важливо! Вся процедура, описана вище, стосується різних будов — у тому числі житлових будинків. Список документів та етапи для них такі ж, як і для будь-яких інших будівель.

Продаж об’єкту незавершеного будівництва

Продавати недобудований об’єкт офіційно можна лише у тому випадку, якщо власник має документи і на землю, і на сам недобудований. Інакше можна продати лише землю та будівельні матеріали, які на ній знаходяться.

Потрібна реєстрація недобудови? Ми допоможемо!

Якщо вам потрібна реєстрація незавершення в БТІ або вирішення інших питань, пов’язаних з недобудовою, звертайтеся до Консалту Інвест Буду. Ми детально розберемо вашу ситуацію, розповімо, де є недоліки та допоможемо оформити необхідні документи, провести законні процедури.

Доступні ціни на послуги, безкоштовні консультації, високий професіоналізм юристів — те, за чим звертаються до нашої компанії!

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!